środa, 6 marca 2013

Meble cz.1 - komoda z szufladami Vintage

  Jak już wcześniej wsponiałam, szykuje się malowanie mebli!!!
Stara drewniana komode z szufladami to właściwie jzu skończyłam. I zamierzam w tym własnie poście pochwalić się jak wyszło ;] No i opowiedzieć co i jak. 
  Tak wygladała komoda przed:

  Przy pomocy chłopaka szafka została wyszlifowana. Pozbyłam się jedynie warstwy lakieru. Nie czułam silnej potrzeby by calą farbe zetrzeć. 

Malowanie zaczełam od nóżek - wiadomo ;) 

A tak po pokryciu całości. Malowałam farbą akrylową w rogach pędzlem, a większe powierzchnie wałkiem. Ale dopiero przy 3ciej warstwie położonej pędzlem byłam zadowolona z pokrycia. Nastepnym razem położe pierwszą warste wałkiem i pędzlem w miejscach nie dostepnych.  A drugą całkiwicie przy użyciu pędzla. Wydaje mi się, iż powinno wystarczyć. Zaoszczedziłabym czas i farbę. No ale cóż, człowiek uczy sie...

decoupage meble

decoupage meble
Pierwsze serwetki przyklejone. 

decoupage meble
Zaraz jak wyschły wziełam się za podmalowywanie i cieniowanie. Obawiałam się, że mogę coś zepsuć ale w sumie poszło głatko i sprawnie. Jestem naprawde zadowolona. 

decoupage meble
Na koniec drobne maznięcia na rogach bądz krawędziach, przy uzyciu zwykłej gąbki do naczyń. Oraz steple, które nabyłam kiedyś drogą kupna ;) w lumpeksie z rok temu, kiedy to jeszcze nie zajmowałam się robótkami ręcznymi. Czułam, że przydadzą mi się w przyszłości ^^

decoupage meble

decoupage meble
niestety nie posiadam obecnie zdjęcia z przykręconymi uchwytami, więc te dwa powyżej można uznaćza efekt końcowy. Pozdrawiam.

2 komentarze:

  1. Ale mozna przeciez bez szlifowania farbami Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan :-) w Irlandii jest co najmniej kilka firm ktore je dystrybuuje z tego co pamietam. Zapraszam na mojego bloga w ramach stronki www.patynowy.pl aby zobaczyc jakie mozna nimi uzyskac efekty. Pozrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyszło super, czekam na kolejne prace :)

    OdpowiedzUsuń