sobota, 23 lutego 2013

Odmienony Śmietnik

Witam.
   Decoupage to świetny sposób,by nadać nowe życie, starym przedmiotom. W moim przypadku był to śmietnik z toalety, w kolorze morskim, który strasznie się gryzł z kolorem ścian w beżowej łazience. Dlatego też postanowiłam go ulepszyć. Muszę w tym momencie dodać, że to moj pierwszy decoupage. Nie miałam wczesniej żadnej praktyki, jedynei odrobine wiedzy zdobytej po krótce w interncie. 
  Tak więc okeliłam przedmiot taśmą i pomalowałam go na biało farbą do drewna i metalu Dulux. Na drugi dzień, gdy jzu wszystko wyschlo, wzielam klej biały do drewna i posmarowałam nim całą, pomalowaną powierzchnię. Dlatego, że chcialam przykleic jedna wielka serwetkę... w odrużnieniu od wiekszosci przedmiotów zdobionych tą metodą. Oddzielilam warstwę serwetki z nadrukiem i zabrałam się do niezdarnych prób przyklejenia jej prosto i bez zagnieceń. Nie wyszlo to idealnie, ale zagniecenia sie spłaszczaja pod wpływem drugiej warstwy kleju, która nałożyłam na górę. Zostawiłam do wyschniecia. Po czym po kilku dniach, jak tylko przyszedł lakier w sprayu, to polakierowałam śmietniczek.
   Jestem zadowolona z efektu jak na pierwszy raz. Jednak trzeba strasznie uważać. Gdy serwetka zaczyna nasiakać klejem, bardzo łatwo jest ją rozerwać. Bądz jeżeli przejedziemy pędzlem zbyt mocno, albo zbyt często może ona również ulec rozerwaniu. Kolejnym minusem mojej pierwszejtego typu pracy jest także niedokłade wykonczenie. W środku serwetka nie jest idealnei docięta, co mi akurat nie przeszkadza, bo gdy włożę plastikowe, wyciągane wiadro śmietnika to nic nie widać. 

A oto efekt :

decoupage handmade

decoupage handmade

Przy okazji ozdobiłam, tym samym motywem, świeczki do łazienki :)

decoupage handmade

decoupage handmade


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz